19.4 C
Prizren
четвртак, 24 септембра, 2020

Косово

Medimus, Prizren 26. i 27. avgust 2017

Gostovanje predsednika Društva prijatelja manastira Sv.Arhangeli kod Prizrena, organizatora MEDIMUS festivala,g.dina Bojana Babića, na Studiju B. O srpskoj kulturi, istoriji, Prizrenu i MEDIMUS-u... https://youtu.be/VU0S0OdIqz8

Песма „Косово поље” на врху руске топ-листе

Песма „Косово поље” руског рок-бенда „Кипелов” недељама је на самом врху топ-листе „Чартова дюжина” на популарној радио-станици „Наше радио” (посвећеној руском року). У чему...

RSS Vesti Kosseva

 • Vučić u video obraćanju UN: Posvećeni nalaženju kompromisnog rešenja za Kosovo 23. септембра 2020.
  Predsedik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras na sednici Ujedinjenih nacija da Srbija, braneći svoj suverenitet i teritorijalni integritet, kao i Rezoluciju Saveta bezbednosti UN 1244, brani i međunarodno pravo i vrhovni autoritet Saveta bezbednosti. Članak Vučić u video obraćanju UN: Posvećeni nalaženju kompromisnog rešenja za Kosovo se pojavljuje prvo na KoSSev.
 • Geci: Ispitivan sam četiri dana u Hagu, oni su vrlo dobro informisani 23. септембра 2020.
  Bivši poslanik LDK, Gani Geci, govorio je u emisiji Pressing na T7 o svom boravku u Hagu. Kaže da je tamo proveo sedam dana, od čega je ukupno četiri ispitivan u svojstvu svedoka, prenosi Gazeta Express. Članak Geci: Ispitivan sam četiri dana u Hagu, oni su vrlo dobro informisani se pojavljuje prvo na KoSSev.
 • Džon Jovanović: DFC će podržati izgradnju autoputa Niš-Priština, u planu više projekata 23. септембра 2020.
  Šef novootvorene Kancelarije američke Međunarodne razvojne finansijske korporacije (DFC) u Beogradu, Džon Jovanović, izjavio je za RTS da je cilj ove korporacije da u roku od tri meseca odradi više projekata, a da će se za početak pridružiti projektima koji su već u realizaciji. Članak Džon Jovanović: DFC će podržati izgradnju autoputa Niš-Priština, u planu […]

RSS Lajme – PrizrenPress – Portal informativ

 • OVL e Hasit padit familjen e kryetarit të ndjerë, Safet Gashi (VIDEO) 23. септембра 2020.
  Veteranët e Hasit po pretendojnë se një kompani përfitoi në emër të tyre. Madje edhe kanë bërë padi ndaj familjes së ish-kryetarit të veteranëve të kësaj zone, nga të cilët kërkojnë dokumentacionin për të dokumentuar mashtrimin që është bërë. Sipas kryetarit aktual të OVL-së së Hasit, Xhevdet Thaçi, një kompani i është shmangur tatimit duke […]
  admin
 • I riu që u vra nga policia në Prizren flinte në varreza derisa ishte në arrati 23. септембра 2020.
  Një 32 vjeçar është vrarë nga Polica e Kosovës, familjarët thonë që viktima është dashur të ishte në burg e jo i vdekur. Besnik Shala, prej kohësh kërkohej nga polica. I njohur në Prizren si “Qorri” ai ishte akuzuar për disa vepra penale. Ndërkohë, ai po fshihej nga organet e rendit ndërsa të martën mbrëma […]
  admin
 • Avokati i të akuzuarit për vrasjen e bashkëshortes në Prizren përsëri propozon që klientit të tij t’i bëhet ekzaminim psikiatrik 23. септембра 2020.
  Mbrojtësi i të akuzuarit për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, Bajram Velija, avokati Orhan Rekathati ka propozuar që klientit të tij t’i bëhet ekzaminim psikiatrik. Një propozim të tillë avokati Rekathati e ka bërë përsëri në seancën e shqyrtimit të dytë, të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore në Prizren, raporton “Betimi për […]
  admin
 • Përsëri ka dështuar të nis rigjykimi për korrupsion ndaj ish-inspektorit të ndërtimit në Prizren 23. септембра 2020.
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit, të mërkurën, për të dytën herë, ka dështuar të nis rigjykimi ndaj ish-inspektorit të ndërtimit në Komunën e Prizrenit, Bashkim Krasniqi, i akuzuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare. Shkak për mosmbajtjen e kësaj seance ishte mungesa e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, raporton “Betimi për Drejtësi”. Edhe seanca e kaluar, […]
  admin
 • Në spitalet e Kosovës 10 pacientë me COVID-19 janë në gjendje të rëndë 23. септембра 2020.
  Në QKUK dhe klinikat e saj si dhe në pesë spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 124 pacientë të konfirmuar me COVID-19, ndërsa prej tyre dhjetë janë në gjendje të rëndë. Sipas raportit të SHSKUK-së, katër pacientë janë në respiratorë dhe gjashtë me maskë CPAP. Në total po trajtohen 202 pacientë, por të konfirmuar […]
  admin

Објавите Ваш текст